Anasayfa » Cialis Kullanımı

Cialis Kullanımı

KULLANIMI : Tadalafil erkek cinsel işlev problemlerini (iktidarsızlık veya sertleşme disfonksiyonu-ED) tedavi etmek için kullanılır. Cinsel uyarılma ile kombinasyon halinde tadalafil, bir erkeğin ereksiyona yardımcı olması için penise kan akışını arttırmasıyla çalışır.

Tadalafil, aynı zamanda, büyümüş bir prostat semptomlarının (benign prostat hiperplazisi-BPH) tedavisinde de kullanılır. İdrar akışının başlamasında zorluk, zayıf akım ve sık sık veya acilen (gece yarısı dahil olmak üzere) idrar yapma ihtiyacı gibi BPH belirtilerini hafifletmeye yardımcı olur. Tadalafil’in prostat ve mesanedeki düz kası rahatlatarak çalıştığı düşünülmektedir.

Bu ilaç cinsel yolla bulaşan hastalıklara (HIV, hepatit B, gonore, felç gibi) karşı koruma sağlamaz. Lateks prezervatiflerini kullanmak gibi “güvenli seks” yapmayı deneyin. Daha fazla bilgi için doktorunuza veya eczacınıza danışın.

DİĞER KULLANIMLAR: Bu bölümde, bu ilacın, ilacın onaylanmış profesyonel etiketinde listelenmeyen, ancak sağlık uzmanınız tarafından reçete edilen kullanımları bulunmaktadır. Bu ilacı, yalnızca bu bölümde sağlık uzmanınız tarafından reçetelenmişse, bu bölümde listelenen bir durum için kullanın.

Tadalafil, akciğerlerde yüksek tansiyonu tedavi etmek için başka bir markada da mevcuttur (pulmoner hipertansiyon).

NASIL KULLANILIR : Tadalafil kullanmaya başlamadan önce ve bir dolum aldığınızda eczacınız tarafından sağlanan Hasta Bilgilendirme Broşürünü okuyun. Herhangi bir sorunuz varsa doktorunuza veya eczacınıza sorun.

Bu ilacınızı doktorunuzun talimatına uygun olarak ağız yoluyla veya gıdalar almadan alınız. Tadalafil’i günde bir defadan sık almayın.

Dozaj, tıbbi durumunuza, tedaviye yanıtınıza ve alıyor olabileceğiniz diğer ilaçlara dayanır. Kullandığınız tüm ürünleri (reçeteli ilaçlar, reçetesiz ilaçlar ve bitkisel ürünler de dahil olmak üzere) hakkında doktorunuza ve eczacınıza bildirdiğinizden emin olun.

BPH semptomlarını tedavi etmek için, bu ilacı doktorunuzun talimatına uygun olarak, günde bir kez alınız. BPH semptomlarını tedavi etmek için bu ilaçla finasterid alıyorsanız, bu ilacı kullanmaya ne kadar devam edeceğiniz konusunda doktorunuzla konuşun.

Erektil disfonksiyon-ED’yi tedavi etmek için, tadalafil’in öngörülmüş olabilecek 2 yolu vardır. Doktorunuz hangisinin tadalafil almanın en iyi yolunun hangisi olduğunu belirleyecektir. Dozajınız ne kadar aldığınıza bağlı olduğundan, doktorunuzun talimatlarını tam olarak uygulayın. Birincisi cinsel aktiviteden en az 30 dakika önce, gerektiği şekilde almaktır. Tadalafil’in cinsel yetenek üzerindeki etkisi 36 saate kadar sürebilir.

ED’yi tedavi etmenin ikinci yolu tadalafil’i her gün günde bir kez düzenli olarak almaktır. Bu şekilde alırsanız, dozlarınız arasında herhangi bir zamanda cinsel aktiviteye teşebbüs edebilirsiniz.

Hem ED hem de BPH’yi tedavi etmek için tadalafil kullanıyorsanız, bunu doktorunuzun talimatına uygun olarak, genellikle günde bir kez yapın. Dozunuz arasında herhangi bir zamanda cinsel aktiviteye teşebbüs edebilirsiniz.

BPH, ED veya her ikisinde de tadalafil’i günde bir kez alıyorsanız, en fazla fayda sağlamak için bunu tadil edelim. Hatırlamanıza yardımcı olması için, her gün aynı saatte çekin.

Durumunuz iyileşmezse veya kötüleşirse doktorunuza bildirin.